USD:  21.55  22.55  EUR:  23.38  24.8
25 мая 2009 г., 11:00

Интернет-конференция
Николая Сивульского

Председатель Главного контрольно-ревизионного управления Украины
на тему:
"КРУ – репрессивный аппарат или инструмент оздоровления общества?"

В ходе интернет-конференции Н.Сивульский ответит на следующие вопросы и рассмотрит такие темы:
- Антикоррупционные аудиты и их результативность;
- Чье Правительство больше проворовалось?
- Как повлиял экономический кризис на состояние финансовой дисциплины?
- В какой сфере больше злоупотреблений?
- Условия работы и оплата труда в КРУ. Требования и подготовка кадров.

<<< В начало

Вопросы:
 

Кому в настоящее время вы подчиняетесь, и чьи заказы выполняете кроме Тимошенко?
Александр
22.05.09 14:25

Н.С. Шановний Олександре!
Голова ГоловКРУ підпорядковується Кабінету Міністрів України, а ДКРС виконує затверджені Урядом основні напрями роботи та перевіряє об’єкти, визначені Урядом. Це не "замовлення", а планова робота. Доручення ГоловКРУ дають усі керівники Кабміну. Ми також здійснюємо перевірки за зверненнями керівників міністерств і відомств та керівників об’єктів контролю. Крім того, при плануванні роботи враховуються звернення громадян.

Господин Сивульский!
Ответьте, пожалуйста, почему еще работает начальник Ильичевского порта Скворцов? Или нет политической воли или у Скворцова покровитель выше Вас и министра транспорта!?

Анатолий
22.05.09 14:29

Н.С. Шановний Анатолію!
У І кварталі поточного року ГоловКРУ проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Державного підприємства "Іллічівський морський торговельний порт", якою встановлено значні фінансові порушення. Про результати цієї ревізії поінформовано Кабінет Міністрів України та запропоновано доручити Міністерству транспорту та зв’язку України розглянути питання щодо перебування посадових осіб підприємства на займаних посадах. Відповідно до вимог законодавства матеріали ревізії передано до Генеральної прокуратури України для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів. Рішення про звільнення керівника із займаної посади приймає орган, який укладає з ним контракт, тобто Мінтрансзв’язку. Чекаємо рішення Й.В.Вінського.

Поважаю Вас як людину, як розумного керівника. Скажіть будь-ласка чи знаете Ви, що в Тернопільській області в КРУ працюють люди, які мають кримінальне минуле/засуджені умовно? І чи мають вони право працювати в КРУ?
Олександра
22.05.09 14:49

Н.С. Шановна Олександро!
Згідно з чинним в Україні законодавством людина, яка за скоєння злочинів, доведених судом, мала дві "відсидки", може навіть претендувати на посаду Президента України. Головне, щоб ці судимості були "погашені". Тому природно, що умовно засуджений може працювати на державній службі. Це формально-юридичний бік справи, а моральний... Ви ж могли ознайомитись із публікацій в місцевій пресі з результатами спеціального розслідування, проведеного за зверненням народного депутата України Деревляного В.Т., яке встановило, що на відому Вам людину була покладена вина синків можновладців радянських часів.

Шановний пане Миколо не вірю, щоб ваш досвід і ваша організація не бачили злодійство Лазаренка і не бачите, чому й до цих пір він не сидить в Українській тюрмі.
Михайло
22.05.09 15:26

Н.С. Шановний Михайле!
"Злодієм" людину може визнати лише суд. Державна контрольно-ревізійна служба документально досліджує операції з державними коштами і майном та дає їм оцінку на предмет законності та ефективності. Кваліфікація же цих порушень як "злочину" є функцією правоохоронців. Порушення, які інкримінуються П.І.Лазаренку, – далеко не наймасштабніші в Україні. А для більш повного бачення ситуації із П.І.Лазаренком рекомендую Вам переглянути книгу Д.Чобота "Громовідвід".

7 мая в СМИ появилась информация о том, что плановая ревизия харьковского облКРУ не обнаружила нарушений законодательства за время руководства заводом "Туробатом" генеральным директором Виктором Субботиным. Зачем КРУ назначило повторную внеплановую проверку? 21 мая кабмин установил мораторий на проведение проверок субъектов предпринимательской деятельности. Означает ли это, что внеплановой проверки "Турбоатома" не будет?
Дмитрий
22.05.09 15:45

Н.С. Шановний Дмитре!
Мораторій не стосується функцій державної контрольно-ревізійної служби! Погодьтесь, в умовах фінансової кризи не можна дозволяти безконтрольне використання державних коштів та державного майна! Посилення державного фінансового контролю на сьогодні – це світова тенденція. Повторна перевірка "Турбоатома" пов’язана із недоліками перевірки, проведеної Харківським облКРУ (неповним дослідженням окремих питань), і здійснюється у рамках службового розслідування.

Шановний Миколо Івановичу! Перевірка в ЗСУ лише невеликий фрагмент із загальної картини масштабного розкрадання державних коштів на усіх рівнях. Перевірка будь-якого органу влади - від Міністерства до районної адміністрації дозволить виявити подібні зловживання. Повідомте, будь-ласка, скільки за останні 2-3 роки передано матеріалів перевірок до правоохоронних органів та який результат їх роботи з притягнення винних осіб до відповідальності?
Олександр
22.05.09 18:22

Н.С. Шановний Олександре!
За 2007 рік правоохоронним органам направлено 8 тис. 232 акти ревізій та інших документів. За ними порушено 899 кримінальних справ, з яких до суду доведено 162. Звільнено з посад 136 чоловік.
У 2008 році направлено 6 тис. 830 актів, за якими порушено 843 кримінальні справи, з них 193 доведені до суду. Звільнено з посад 100 чоловік.
У першому кварталі цього року передано правоохоронцям 2 тис. 27 актів, порушено 317 кримінальних справ, з них доведено до суду 25. З посад звільнено 38 чоловік.

Господин Сивульский!
До каких пор, и за какие такие услуги Вы будете "крышевать" начальницу Одесского облКРУ, известную одесскую "стриптизершу" г-жу Томашевскую? Тема Вашей Интернет-конференции: "КРУ – репрессивный аппарат или инструмент оздоровления общества?"
Что же это за оздоровление общества, когда такой человек вытворяет такие вещи?
Наберите в Google: "Начальник Одесского КРУ танцует стриптиз" и возможно тогда Вы удивитесь.

Одесса
22.05.09 19:06

Н.С. Шановна Одесса!
Моє завдання, як і будь-якого іншого керівника, захищати своїх працівників, і в першу чергу - керівників. З приходом Томашевської результативність роботи Одеського облКРУ істотно підвищилась. Одеське КРУ за підсумками 2008 року вийшло на 4 місце серед 27 регіональних КРУ. Тобто було виявлено значно більше порушень, ніж за попереднього керівника, і більше матеріалів було направлено правоохоронцям. Порушники, природно, від цього не у захваті й вони обрали випробуваний "метод" боротьби – перейти на особистість ревізора. Епізод із відвідуванням стрипбару мав місце півтора року тому назад, коли Л.В.Томашевська в органах КРУ не працювала. Але, як бачите, це активно "притягується" до її роботи в нашій Службі. Це не робить честі нашим опонентам-порушникам. Та, як відомо, на війні – як на війні.

Днями ГоловКРУ виявило численні порушення у відомстві Єханурова. Виявляли значні порушення в Міністерстві оборони і під головуванням А. Гриценка. У чому проблема? В тому, що керiвник ГоловКРУ та Мiнiстр оборони належать до рiзних полiтичних сил, чи в тому, що в Мiнiстерствi оборони вiд змiни мiністра нiчого не мiняється?
Оля
22.05.09 20:02

Н.С. Шановна Оля!
Я з Вами не погоджуюсь. Порушення в Міністерстві оборони України були, є і, очевидно, будуть й надалі. Однак спрямованість розвитку ситуації в Міністерстві визначає перший керівник. Тому саме від нього залежить будуть зменшуватись чи наростати порушення, стануть вони епізодичними, чи будуть системними. У цьому аспекті ситуація в МОУ дуже тривожить - наростають системні порушення: тендерні закупівлі призводять до багатомільйонних втрат коштів, боротьба за право "харчувати" військових набуває кримінальних ознак, розбазарюється земля, в операціях Міноборони з пальним, землею та харчуванням фігурують одні і ті ж фірми.

Уважаемый Николай Иванович! Спасибо Вам, что в стране есть такая служба, которая берет на себя смелость выявлять финансовые нарушения, и ярким примером этому - Министерство обороны Украины. Желаем Вам удачи и в дальнейшей борьбе с коррупцией в других министерства.
Виктория
22.05.09 20:09

Н.С. Шановна Вікторіє!
Щиро вдячний за підтримку!

Здравствуйте, Николай Иванович.
Можно ли в двух словах, или на пальцах объяснить простому гражданину Украины, почему бензин А95 стоит столько же как и летом прошлого года, когда баррель нефти стоила в 3 раза больше, а доллар был 4,6. Сейчас доллар поднялся в среднем 1,6-1,8 раза? Как и почему. Или это правительство ввело налоги и получает дополнительный прирост ресурсов?

Павел
22.05.09 20:13

Н.С. Шановний Павле!
В основному – це плата за монополізм. Але є й об’єктивні обставини - коливання світових цін на нафту, в тому числі в бік збільшення на сьогоднішній день, впливає і на ціну пального. В Україні значна частина виробництва пального припадає на приватний сектор економіки, який у свою чергу закуповує нафту та бензин (переважно марки преміум) у валюті за ринковими світовими цінами. Тому, при продажі на АЗС, щоб отримати певний прибуток від діяльності, реалізатори усереднюють ціни між стабільно прибутковими видами пального та низькорентабельними.
На сьогодні, з метою уникнення монополізації ринку пального та зовнішньої залежності, Уряд прикладає максимум зусиль щодо збільшення видобутку нафти в Україні та її переробки на підприємствах нафтогазового комплексу державного сектору економіки.

Розкажіть про ваші активи і приховані теж?
ЦРУ
22.05.09 22:29

Н.С. Шановне ЦРУ!
Усе в декларації. Прихованих активів немає. Для людини, яка немалу частину свого життя віддала спілкуванню з правоохоронцями - інакше і бути не може.

Як БЮТ оцінює Вашу роботу на посаді головного ревізора країни?
Законослухняний член партії
22.05.09 22:30

Н.С. Шановний Законослухняний член партії!
Фракція БЮТ у Верховній Раді України, наскільки мені відомо, – в цілому позитивно. Ті ж працівники, включаючи керівників регіональних КРУ, яких я, попри їх членство в БЮТ (наприклад – у м. Севастополі), "попросив" з роботи, ворожості не приховують…

Шановний Миколо Івановичу!
Дозвольте запитати у Вас:
1. Чи можливо звичайному спеціалісту у Вашій службі отримати житло?2. Якщо ТАК, то скільки років необхідно відпрацювати спеціалісту в органах державної контрольно-ревізійної служби, щоб його отримати?
Заздалегідь вдячна.

Леся
23.05.09 00:49

Н.С. Шановна Леся!
КРУ – бюджетна установа. Усі видатки на утримання органів ДКРС здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, а їх розміри визначені окремим рядком у Законі України про Державний бюджет на відповідний рік. Цим же Законом передбачаються капітальні видатки, за рахунок яких надається можливість придбавати житло для працівників Служби. Нажаль, на 2009 рік на придбання житла (як і ремонт приміщень, придбання транспортних засобів, меблів тощо) кошти не передбачені. Зате рівень оплати праці працівників не знизився. Тому вони мають можливість самостійно вирішувати питання забезпечення житлом.

Будете ли Вы извиняться перед министром обороны и уходить в отставку, как это потребовал господин Ехануров в прямом эфире, или у вас есть возможность провести дальнейшие проверки, в том числе по другим аспектам деятельности Министра обороны, в том числе по вопросам использования значительных валютных средств которые поступают от миротворческой деятельности...
Почему КРУ не проводит или не афиширует публично результаты проверки дочек УКРСПЕЦЕКСПОРТА которые в связке с МО сидят на продаже земли, оружия, объектов и техники?

Солдат
23.05.09 01:33

Н.С. Шановний Солдате!
Вибачатись повинен порушник, а не орган контролю. Матеріали передані правоохоронцям і тепер слово за ними. Наразі перевірка Міноборони продовжується. Перевіряється діяльність державних підприємств, які є у складі МОУ та "Війсьторгсервісу". Матеріали щодо перевірки "Укрспецекспорту" передані правоохоронцям. Зрозуміло, що ці матеріали не підлягають оприлюдненню. Однак хочу підкреслити, що від функціонування цієї структури основну вигоду отримували не Міноборони, техніка якого реалізовувалась, а приватні посередницькі структури, які готували її до продажу.

Скажите как молодому специалисту устроиться к вам на работу или вы берете на работу только "своих"?
Александр
24.05.09 08:34

Н.С. Шановний Олександре!
Молодих спеціалістів ми приймаємо за результатами конкурсу. Інформація про оголошення конкурсу на заміщення вакансій регулярно розміщується на офіційному веб-сайті ГоловКРУ: www.dkrs.gov.ua

Бензин военные покупали в накладных в литрах или в килограммах? А то сложилось мнение что Вы ради заказа премьера пошли на должностное преступление, и в документах подменили кг. на л.
Владимир
24.05.09 15:41

Н.С. Шановний Володимире!
Бензин на початку 2008 року військові придбали в тонах. А саме шляхом закупівлі у одного учасника Міноборони придбало у 4-х фірм 31,5 тис. тонн нафтопродуктів загальною вартістю 273,5 млн. гривень. Зокрема, з ТОВ "Фінанси менеджмент" укладено договір на поставку бензину автомобільного А-76 (А-80) вартістю за тонну 8545 грн. проти середньо ринкової на час придбання за тонну – 6977 грн., що призвело до завищення вартості закупки цієї партії бензину на 13,2 млн. гривень. У накладних теж відображені кілограми. Проте в результаті перевірки, яку здійснювало ГоловКРУ разом з іншими відомствами (включаючи Мінекономіки, у складі якого функціонує інспекція контролю за цінами), ці кілограми для наочності (щоб кожен, хто користується послугами АЗС, міг переконатись в правоті контролера) перевели в літри і "просльозилися": бензин А-76 (80) – за 6.30-6.40 за літр, А-95 – за 7.05-7.15, дизпаливо – 7.10-7.15. Навіть у роздрібній торгівлі на сьогодні немає таких цін.

Кто финансировал съезд председателей сельсоветов в Киеве, который прошёл в субботу 23 мая 2009? Бюджет, меценаты, Тимошенко лично??? Ответьте!!!
Братчик!
25.05.09 10:27

Н.С. Питання вимагає спеціального дослідження. Повідомимо додатково.

Уважаемый Николай Иванович!
Ответьте, пожалуйста, как долго, Вы будете унижать одесситов? Госпожа Томашевская, руководитель Одесского КРУ, является в городе - объектом анекдотов и сплетен, а её "профессиональные" проверки, осуждаются всеми местными СМИ. Почему Вы её не увольняете? Кто Вам мешает?

Игорь Марков
25.05.09 09:34

Н.С. На це запитання я уже давав відповідь. З нею Ви можете ознайомитись вище.

КРУ – інструмент репресивного апарату БЮТ.
Шановний Микола Іванович, запитую у Вас чесного бютівця. Чому бютівець І. Романків, начальник Тернопільського обласного КРУ більше, як півроку "тримає під сукном" матеріали перевірки про махінації більше як на 2 млн.грн. батьком депутата БЮТ Київської райради, начальника служби автомобільних доріг в Тернопільській області Проника Юрія. Розкрадати йому бюджетні гроші допомагає народний депутат від БЮТу В. Деревляний. Про зловживання в управлінні капітального будівництва ОДА очолюване Ю. Олійником за тиждень знала вся область. Микола Іванович чи зробите Ви КРУ інструментом оздоровлення суспільства?

Олексій
25.05.09 07:10

Н.С. Шановний Олексію!
Ви помиляєтесь або Вас дезінформують. Ревізія Служби автомобільних доріг у Тернопільській області завершена у другому кварталі 2008 року. Встановлені значні фінансові порушення, включаючи нецільове використання коштів субвенції з державного бюджету. Матеріали "під сукном" ніхто не тримає, вони давно передані до прокуратури Тернопільської області. Їх розгляд триває. За допущені порушення фінансової дисципліни на відповідальних підприємствах складені три протоколи про адміністративні порушення. Права на застосування інших санкцій у КРУ немає. Ми свій шлях пройшли. Тепер слово за правоохоронцями.

В області тривають контрольні заходи, і про їх результати громадськість буде повідомлена. На відміну від ЗМІ, які організовують витік інформації, ми не маємо права оприлюднювати результати контрольних заходів до їх завершення. А по матеріалах, переданих в правоохоронні органи, можемо надавати лише загальну інформацію, щоб не зашкодити слідству. Я зі свого боку роблю все для того, щоб КРУ стало інструментом оздоровлення суспільства.

За три роки ефективне в минулому державне авіапідприємство "Львівські авіалінії" (в 2006 році на рахунках було більше 18 млн.грн.) ставленики Мінтрансзв’язку та Державіаадміністрації (В.Кокшаров, В.Матюшенко, Є.Дихне, С.Підгородецький, Д.Чевердюк та ін. мародери) перетворили в руїни: зупинили всі регулярні рейси, умисно загнали в борги більше 40 000 000 грн. та 17,5 млн. за виконавчими листами: розпродали літаки, обладнання та двигуни за демпінговими цінами на сумнівних біржах (за рахунок чого інколи платять зарплату), масові звільнення, організували звільнення неугодних з активу Вільних профспілок. Бо Вільна профспілка заважає красти.
Кошти відмиваються на оплату стороннім юристам-адвокатам: лише на звільнення голови Наглядової ради Вільної профспілки виплатили більше 100000 грн. Вкрали 302000 грн. в 2007 році за фальшивим виконавчим листом, по даний час не повернуті. За рахунок державного авіапідприємства готують льотний склад для комерційних авіакомпаній. Бувший керівник Є.Дихне постійно сидів в Києві та отримував кошти за рахунок держ. підприємства, йому відрядження виписував його заступник С.Підгородецький. Літаки порозпродавали на сумнівних агро та інших біржах за демпінговими цінами, здавали шахраям (типу ДП АК "Євролайн", "Сіріус") в завдомо збиткові оренди...
Чому КРУ не приймає мір, споглядає, як розкрадають державну авіакомпанію?

Сергый
24.05.09 13:50

Н.С. Шановний Сергію!

Органами ДКРС у першому кварталі 2007 року проведено ревізію ДАП "Львівські авіалінії", якою встановлено значні фінансові порушення. Матеріали ревізії передані до правоохоронних органів, за ними порушено кримінальну справу. Слідство триває. Оскільки КРУ неодноразово отримувало аналогічно Вашому зверненню інформацію, то на третій квартал 2009 року заплановано проведення планової ревізії ДАП "Львівські авіалінії".

У вас всегда яркие выступления по поводу выявления тех или иных хищений из государственной казны, но никогда не слышали, чтобы посадили, возвратили и т.д. В чем дело?
дАНИЛО З МАЙДАНУ
25.05.09 00:58

Н.С. Шановний Данило з Майдану!
Повернення втраченого – одна з ключових функцій нашої Служби. Так, у 2008 році із втрачених 3 млрд. 703 млн.грн. нами повернено 1 млрд. 276 млн.грн. Це мало (рівень усунення – 34,5). Але втрати краще попереджати, ніж відшкодовувати. Над цим ми зараз і працюємо.

Лише у першому кварталі цього року ми вже передали правоохоронцям понад 2000 матеріалів ревізій, за якими порушено 317 кримінальних справ. Імена їх фігурантів не оприлюднюються – це таємниця слідства. 38 чоловік за нашими матеріалами звільнено з посад.

Здравствуйте Николай Иванович!
Я живу в г.Энергодаре Запорожской области или как любят говорить наши местные власти в столице энергетике. Я поддерживаю Ваше мнение о том, что в условиях мирового кризиса нужно ужесточить контроль за использованием государственного, коммунального имущества и бюджетных средств. Но поддерживают ли Ваше мнение Ваши подчиненные на местах? Исходя из того, что твориться в энергетической столице Энергодаре я сомневаюсь. Если посмотреть решение горсовета №5 от 04.03.08 (посмотреть его можно вот здесь: http://i41.tinypic.com/sdjv6a.jpg), то о не какой экономии бюджетных средств не идет. В конце 2008 г. городскими властями были приобретены три иномарки, в управлении образования на должность начальника управления назначен человек, который не имеет педагогического образования. И теперь в детсадах поднята родительская плата за питание. Родители платят 15грн. и горбюджет доплачивает 15грн. итог 30грн., но качество не улучшелось. Тендер на закупку провели под определенную фирму, отстранив коммунальное предприятие комбинат школьного питания от участия в тендере. И Ваши подчиненные в г. Энергодаре об этом знают и не чего не предпринимается. Растаскивается имущество коммунальной собственности или точнее передается в аренду за копейки. Писать, что твориться можно много, так полное безнаказоность порождает то, что стоящие у власти в городе чувствуют себя очень комфортно и нечего не бояться. Прошу Вас обратить на ситуацию в г.Энергодаре. Тем более город, где самая большая в Европе атомная станция (6 блоков плюс сухое хранилище отработанного ядерного топлива) должен и может жить очень хорошо. Если конечно власть воровать не будет.

Сергей
25.05.09 08:04

Н.С. Шановний Сергію! Щиро вдячний за інформацію. Вона сьогодні ж буде спрямована на опрацювання у спеціальний підрозділ ГоловКРУ. За наслідками розгляду будуть дані відповідні доручення. Саме такі звернення і допомагають нашій Службі виявляти зловживання та притягати винних до відповідальності.

В акті, складеному робочою групою ГоловКРУ, відображено результати проведеної перевірки державної установи. Акт підписано посадовими особами без застережень. В вимогах про усунення виявлених недоліків, допущених державною установою, вказано що, що їх необхідно усунути у встановленому законом порядку. Враховуючи ту обставину, що жодний працівник та керівники державної установи не підлягають повній матеріальній відповідальності, вимоги виконано у відповідності до закону. Про виконання вимог повідомлено ГоловКРУ. Однак після цього посадовці ГоловКРУ направили до правоохоронних органів та міністерства, до сфери управління якого належить державна установа, інформацію про стан фінасово - господарської дисципліни з перекручуванням фактів та без зазначення того, що більшу частину недоліків усунуто під час проведення ревізії і вимоги виконано в зазначений термін. Державна установа неодноразово зверталася до Вас зі скаргами, однак зі змісту вбачаться, що до Вашого відома вони не були доведені, оскільки відповіді на наші звернення носять формальний характер і не дають відповіді на всі поставлені питання. Який вихід з ситуації, що склалася, Ви порадите?
Катерина
25.05.09 11:53

Н.С. Прошу Вас інформувати мене особисто, і я у найкоротший термін розберусь із ситуацією та дам Вам офіційну відповідь.

Шановний Миколо Івановичу!
1. Які заходи слід застосовувати підконтрольним суб"єктам, коли повідомлення про результати перевірки, надіслані ГоловКРУ до правоохоронних органів та вищестоящих організацій суб'єкта, що не відповідає дійсності?
2. Чи можуть вважатися порушення тендерного законодавства дії підконтрольних суб'єктів, в яких немає складу адміністративного правопорушення або злочину?
3. Чи зазначається в повідомленнях про результати перевірки, направлені до правоохоронних органів, обставини, за яких порушено фінансову дисципліни, ступінь вини відповідальних осіб та розмір нанесеної шкоди?
4. Які заходи буде застосовано до службових осіб ГоловКРУ в разі виявлення судом або іншим правоохоронним органом фактів перекручування ними інформації, що була направлена до правоохоронних органів, та тлумачення її не на користь підконтрольного суб'єкта.

Катерина
25.05.09 11:16

Н.С. Слід оскаржити матеріали по реалізації контрольного заходу керівництву регіонального КРУ або ГоловКРУ, та звернутися до суду. Що стосується конкретного питання щодо наявності порушень у тих чи інших діях, то без розгляду матеріалів неможливо дати аргументовану відповідь.

Господин Сивульский. Все эти проверки разного рода всего лишь очередная политическая игра что, где, когда? Я бы хотела задать вопрос, когда состоялось, очередные выборы на Верховну раду БЮТ обещала создать все возможные условие для военнослужащих контрактной службы в итоге ничего не изменилось? Теперь вы хотите на солдатских харчах сэкономить больше ничего не осталось, а земля МОУ по всей Украине ни кому не нужным заброшенными казармы стоять и ветер прогуливают боевую славу тех воинских частей, который были расформированы. И не смотря ни в какие трудности, при таком кризисе командование ЗСУ и все кто имеет отношение стараются делать самое необходимое для обеспечения "Повсякденной діяльності військ що до забезпечення високого рівня боездатності по охороні та обороні теріторіальної цілісності та незалежності України".
шахризада
23.05.09 10:56

Н.С. Шановна Шахризадо!
На 2008 рік уряд збільшив фінансування ЗСУ на третину у порівнянні з 2007 роком. Це була конкретна відповідь на обіцянки у період виборчої кампанії. На жаль, фінансова криза не дозволяє продовжити цей процес. Ми зобов’язані спрямувати основний обсяг коштів на соціальний захист населення та на утримання життєвого рівня людей. На харчах "економить" не бюджет, який вдвічі збільшив фінансування у 2008 році на цю ціль (з 303 до 600 млн. грн.), а бізнесмени, які умудряються закуповувати продукти для армії (у всякому випадку, згідно накладних, які вони надали для перевірки) за космічними цінами. При цьому Міноборони в два з лишнім рази збільшило вартість послуг для цих бізнесменів. Однак, як показали результати контрольного заходу, приріст бюджетних асигнувань пішов не на поліпшення харчування військовослужбовців, а на поповнення статків бізнесменів. Ні КРУ, ні уряд не проти передачі землі оборони для вирішення питань забезпечення військовослужбовців житлом. Однак ми категорично проти того, щоб і на цьому нагрівали собі руки ділки та корумповані чиновники. Згідно закону, усі рішення по передачі земель Міноборони мали бути «освячені» Кабінетом Міністрів України як колегіальним органом. Попри заборону уряду, Міноборони самостійно вирішувало це питання і, як показали результати перевірки, здійснені робочою комісією за участю представників КРУ, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомзему, правоохоронних органів, здійснювалась надлишкова передача землі, ніяк не пов’язана з будівництвом житла.
До того ж, на засіданні Кабінету Міністрів 20 травня з’ясувалось, що не всі листи, які виходили за підписом Міністра оборони (9 з них під одним і тим же вихідним номером, адресовані різним органам місцевої влади), підписані ним особисто. Закид Міністру, що під окремими листами стоїть його факсиміле, він не спростував на засіданні уряду.

Я, офицер и реально оцениваю ситуацию в ВС Украины. Скажу Вам без приувеличений, что нынешняя армия это монстр коррупции, огражденный забором с охраной. Самый больной вопрос, в котором разбираться никто не хочет - это распределение квартир военнослужащим. В состоянии Ваше ведомство навести здесь какой-то порядок?
Александр
21.05.09 10:45

Н.С. Розподіл квартир для військовослужбовців не належить до повноважень Служби, але ми перевіряємо законність використання коштів на будівництво житла. Тут є істотні правові проблеми. Згідно Указу Президента від 1.07.1993 №240-93, за інвестиційними проектами договорів паєвої участі Міноборони повинно отримати мінімум 50% побудованого житла. Фактично за умовами 9 укладених договорів частка житла Міноборони визначена в розмірі від 18 до 38 відсотків. Втрати за цими договорами оцінюються в сумі 185 млн.грн.

Скажите от чего такая коррупция в местных Советах, сегодня председатели городских Советов являются князьками, суммы которые они расхищают, зависят от их совести и моральных основ? Они практически бесконтрольны и при этом требует дать им еще больше прав в распоряжении бюджетными средствами.
Слава
20.05.09 20:46

Н.С. Шановний Славо!
Діяльність органів місцевої влади регламентується спеціальним Законом про місцеве самоврядування. Місцеві "князьки", як Ви їх називаєте, читають лише ті норми закону, які говорять про їх права, зокрема, що всі рішення по використанню бюджетних коштів приймаються місцевими радами. При цьому вони забувають про обов’язки, визначені вказаним Законом. Зокрема, що всі їх рішення мають відповідати чинному законодавству. Ми відслідковуємо ці процеси. Поточний рік у нас визначений роком комплексних ревізій місцевих бюджетів, де досліджуються і підняті Вами питання. Завершується ревізія Києва, Одеси (про очікувані результати Ви можете судити з матеріалів Інтернет-конференції, де одесити вимагають усунути нашого регіонального керівника), Рівного та Донецька. У цьому році буде перевірено 14 обласних бюджетів разом із місцевими бюджетами усіх рівнів.

Уважаемый Николай Иванович!
Считаю, что Вам необходимо сначала навести порядок в своём ведомстве и побороть у себя коррупцию, злоупотребление служебным положение, приписки. Я методику работы КРУ прошёл на собственном опыте, когда фактов нарушений нет, то работники Вашего ведомства, применяя свою неуёмную фантазию, их придумывают, а когда ты предоставляешь доказательства, опровергающие Ваш акт, заявляют, что они уже отчитались о "выявленных" нарушениях, а для того, чтобы составить дополнение к акту видители нужно заплатить. Кому и за, что нужно платить, чтобы написали ПРАВДУ. Основываясь на Вашем акте, прокуратура возбуждает уголовное дело 3.5 года милиция, следственное управление Харьковской области, прокуратура пытаются найти те нарушения, которые нафантазировали работники КРУ Балаклейского района, проводятся 2 экспертизы, только одна из которых обошлась государству более 7 тыс. грв. и как результат дело закрывают в связи с отсутствием состава преступления. Я неоднократно обращался к Вам с заявлением по этому вопросу, но получаю формальные отписки, до настоящего времени руководитель Балаклейского КРУ Тернополя и ревизор Иванова не понесли адекватного наказания за умышленные масштабные фальсификации. Как сказал Высоцкий в одном известном фильме" бандиты будут думать, что МУРовца могут взять на испуг", так и я вынужден думать о всём КРУ. А премьер-министр Тимошенко заявляет, что прокуратура не даёт надлежащей оценки "фактам" выявленным КРУ, которое ищет соринку в чужом глазу не замечая бревна в своём. Я указываю свои координаты, вдруг у Вас всё-таки появится желание разобраться в ситуации, как такое могло произойти, если это не системная ситуация. Коваленко Владимир Петрович 64200 Харьковская область г.Балаклея ул. Ленина д.77 кв.12 тел:8-05749-2-37-84.

Владимир
25.05.09 10:48

Н.С. Шановний Володимире!
У практиці діяльності Служби, на жаль, мають місце і події, які Ви описуєте. Я уважно розберусь з цією справою і офіційно поінформую Вас про результати розгляду.

Просимо повідомити, який нормативно - правовий акт містить визначення поняття фінансових та матеріальних втрат, які обставини слід враховувати при визначенні розміру цих втрат і чи вважаються порушенням фінансово - господарської дисципліни дії, які не відповідають вимогам законодавства, але не нанесли шкоду державному бюджету та підконтрольному суб'єкту?
Катерина
25.05.09 12:10

Н.С. Чинне законодавство не містить визначення фінансових та матеріальних втрат. Водночас загальні положення щодо визначення категорії "Шкода, збитки" міститься в основному акті цивільного законодавства – Цивільному кодексі України (дивіться п. 2 ст. 22 ЦК України). В законодавстві України наявний цілий перелік нормативно-правових актів, які стосуються питань відшкодування завданої шкоди (збитків). Це постанови Кабінету Міністрів України №284 від 19.04.93, №116 від 22.01.96, №557 від 8.04.99, №1953 від 10.12.98, №1249 від 17.11.97, №963 від 25.07.2007, №665 від 23.07.08. Водночас будь-які діяння, що не відповідають положенням фінансового законодавства, є правопорушенням, незалежно від того, завдана ним шкоди (збитки) чи ні.

    < Предыдущие   

Подписка на все новости
 
bigmir)net TOP 100
<