ПРЕСС-ЦЕНТР
USD: 26.17 26.49  EUR: 32.13 32.71 

Светлана Панаиотиди

26 сентября, 11:00
интернет-конференция
Светланы Панаиотиди,
государственного уполномоченного, члена Постоянно действующей административной коллегии
по рассмотрению жалоб о нарушении законодательства в сфере публичных / государственных закупок Антимонопольного комитета Украины на тему:
"Роль органа обжалования в сфере публичных закупок. PROZZORO".

Во время мероприятия наша гостья поделится профессиональным опытом о процессе обжалования закупок, проблемах при подаче жалоб, озвучит спорные вопросы во время обжалования, типичные ошибки Заказчиков в толковании новых норм законодательства в сфере закупок и даст практические советы, как защитить свои права во время проведения процедуры публичных закупок. 

Светлана Панаиотиди - Государственный уполномоченный Антимонопольного комитета Украины, юрист. 

- с января 2002 года по июль 2005 работала юрисконсультом ООО "Нефтехимимпекс"; 
- с июля 2005 года занимал должности юрисконсульта, руководителя юридической службы, директора по правовым вопросам и директора юридического департамента ООО "Люксоптика Холдинг"; 
- в 2008 году получила свидетельство о праве на занятие адвокатской деятельностью; 
- с 2008 года - вице-президент Всеукраинской Ассоциации "Укроптика"; 
- с 2014 - директор в Совете директоров управляющей компании МЦ "Добробут". 

Указом Президента Украины от 29.06.2015 №381/215 назначена на должность государственного уполномоченного Антимонопольного комитета Украины.

Присоединяйтесь к нашей беседе и задавайте свои вопросы!Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Доброго дня, пані Світлано! Яка плата за подачу скарги та 
куди стягуються ці кошти? Дякую.
Вітаю всіх на порталі liga.net! Для мене це перша інтернет-конференція, але я маю свій блог на майданчику порталу і залюбки скористаюсь можливістю поспілкуватись в такому форматі!
Галино Олександрівно, дякую за запитання!
У відповідності до Постанови Кабінету міністрів України від 23 березня 2016 року № 291 «Про встановлення розміру плати за подання скарги», плата справляється в таких розмірах:
5 тис. гривень - у разі оскарження процедури закупівлі товарів або послуг;
15 тис. гривень - у разі оскарження процедури закупівлі робіт. Плата стягується до Держбюджету України.
26.09.2016 10:54:00
Дуже складно оформити скаргу, не знаючи всіх нюансів. Які типові помилки роблять позивачі? Що треба знати, щоб правильно оформити документи? Де можна ознайомитись з переліком вимог до написання скарги?
Всі вимоги до скарги передбачені статтею 18 Закону України «Про публічні закупівлі».
Типовими помилками є:
- Не здійснення плати за розгляд скарг
- Подача скарги із порушенням строків для її подачі, що передбачено статтею 18 Закону.
- Подання скарги в паперовому вигляді, замість електронного, що також передбачено зазначеною статтею.

Для ознайомлення з повним переліком вимог до скарги потрібно звернутися до статті 18 закону, яка дає вичерпні відповіді на зміст скарги, порядок та строки її подання.
26.09.2016 10:57:30
Доброго дня. Чи повинен я, як позивач, бути присутнім на засіданні по моїй скарзі? Чи маю я право уповноважити представиника від себе?
У відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі», не має визначень "позивача" та "відповідача". Законом передбачено оскарження дій замовника, тобто особа, яка подає скаргу, є Скаржником. Це є правом сторін – Скаржника та Замовника, - бути присутніми на засіданні Колегії. Це не є обов’язком для Сторін.
Присутність Сторін дає можливість Колегії задати питання по скарзі, довести обґрунтованість своїх позицій, сторонам забезпечується, так би мовити, змагальний процес, і на мою думку, це те, чим сторони мають користуватись, оскільки під час засідань можуть бути надані документи та пояснення, які потрібно, щоб спростовували або підтвердили. І це насправді дуже допомагає Колегії в розгляді скарг, оскільки дає можливість задати питання у випадку, коли щось потребує роз’яснення та/чи уточнення.
26.09.2016 10:58:21
У який спосіб Колегія визнає переможця? та чи змушує колегія укладати з кимось договір?
Потрібно принципово зрозуміти, що всі дії, які здійснюються під час тендеру, – це дії Замовника. Визначення предмету закупівлі, технічні характеристики, параметри, потреба та багато іншого. Це саме те, що на самому початку робить Замовник і що є виключно його компетенцією та відповідальністю.
Колегія не має повноважень визнавати переможця, зобов’язувати укладати договір та ніколи цього не робила в жодному рішенні.
26.09.2016 11:00:10
Светлана, добрый день!

Какой срок установлен по переходу всех государственных компаний на PROZZORO?
Закон України «Про публічні закупівлі» є обов’язковим до застосування всіма Замовниками, які підпадають під дію цього закону з 1 серпня 2016 року. 
Процедури, які були розпочаті до вступу в дію цього Закону, закінчуються у відповідності до Закону України «Про здійснення державних закупівель».
26.09.2016 11:01:30
Светлана, спасибо за возможность задать вопросы.

Подскажите что делать если государственная компания отказывается принимать заявку?
Дякую за запитання. Відмінність публічних закупівель від державних не тільки в іншому законі, і електронній системі. Відмінність в ідеології закупівель. Наразі Замовник не має такої можливості, як раніше, не прийняти заявку, оскільки закупівлі відбуваються в системі ProZorro, яка не належить замовникам. Всі бажаючи прийняти участь можуть подати свої пропозиції в електронному вигляді і вони завантажуються в систему. Замовник позбавлений можливості «ручного» впливу на прийняття чи неприйняття пропозиції учасників.
26.09.2016 11:03:00
Светлана, спасибо за возможность задать вопросы.

Как Вы боретесь с попытками обойти компаниями переход на новый вид закупок, например, провести тендеры до срока, ограничить количество компаний?
Дякую за запитання. Адміністративна колегія наділена певними повноваження у відповідності до Закону України «Про публічні закупівілі», а саме: вона є органом оскарження. Ми є «квазі» судом. Ми не здійснюємо безпосереднього нагляду за тендерами, не відповідаємо за контроль за переходом на новий вид закупівель, а діємо виключно в межах наших повноважень у відповідності до закону як орган оскарження. Але розуміючи важливість та складність переходу на новий вид закупівель, а також спостерігаючи проблеми під час їх реалізації, ми за власною ініціативою проводимо роз’яснювальну роботу та намагаємось ділитись досвідом, яким володіємо. Я маю власний блог на liga.net, а також на Українська Правда, готую блог на ProZorro та намагаюсь ьрати участь у конференціях, щоб допомогати в роз’яснювальній роботі.
26.09.2016 11:07:18
Як довго розглядається скарга в АМКУ?
Строк розгляду скарг становить відповідно до вимог статті 18 Закону 15 (п’ятнадцять) робочих днів з дати початку розгляду скарги. Є особливість для окремих процедур, які проводяться у відповідності до вимог Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони": за цими процедурами строк розгляду скарги становить 3 (три) робочі дні з дати надання замовником витребуваних органом оскарження документів, необхідних для розгляду скарги, але не більш, ніж 10 (десять) робочих днів з дати початку розгляду скарги.
26.09.2016 11:10:18
Чим відрізняється процес оскарження закупівель "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони" від звичайних?
Основна відмінність процесу оскарження закупівель відповідно до Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони" полягає у строках, якими ми керуємось при розгляді скарг.
Наприклад, скарги, що стосуються технічних, кількісних та якісних характеристик предмета закупівлі та/або кваліфікаційних критеріїв до учасників відбору, прийнятих рішень, а також дій та/або бездіяльності замовника, що відбулися до закінчення періоду, установленого для подання цінових пропозицій, можуть подаватися до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення відбору, але не пізніш як за два робочі дні до закінчення встановленого замовником періоду подання цінових пропозицій. (В Законі України "Про публічні закупівлі" – не пізніш як за чотири дні) 
Скарги, що стосуються результатів визначення переможця переговорної процедури закупівлі, прийнятих рішень, а також дій та/або бездіяльності замовника, що відбулися після закінчення періоду, установленого для подання цінових пропозицій, можуть подаватися до органу оскарження протягом чотирьох робочих днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, але до дня укладення такого договору. (В Законі України "Про публічні закупівлі" – протягом 10 (5) днів) 
Строк розгляду скарги колегією становить три робочі дні з дати надання замовником витребуваних органом оскарження документів, необхідних для розгляду скарги, але не більш ніж 10 робочих днів з дати початку розгляду скарги. (В Законі України "Про публічні закупівлі" – 15 робочих днів).
26.09.2016 11:15:12
Відповідно до Закону розгляд скарги зупиняє перебіг строків. Яким чином даний процес призупинення відбувається? Це обов’язок органу оскарження? Як це зараз працює?
Відповідно до частини восьмої статті 18 Закону розгляд скарги зупиняє перебіг строків, установлених частиною другою статті 32, абзацом восьмим частини третьої статті 35 цього Закону. Перебіг цих строків продовжується з дня, наступного за днем прийняття рішення колегією за результатами розгляду скарги, рішення про припинення розгляду скарги або рішення про залишення скарги без розгляду. Після прийняття рішення колегією за результатами розгляду скарги про відмову в задоволенні скарги рішення про припинення розгляду скарги або рішення про залишення скарги без розгляду електронна система закупівель автоматично, не раніше ніж через два дні з дня розміщення такого рішення в електронній системі закупівель, визначає дату та час проведення електронного аукціону та розсилає повідомлення усім особам, які подали тендерні пропозиції. Тобто, призупинення перебігу зазначених строків відбувається електронною системою закупівель автоматично, що відрізняє процедуру публічних закупівель від державних.
26.09.2016 11:15:45
Доброго дня, пані Світлано! Де можна переглянути рішення органу оскарження за Законом?
Відповідно до частини одинадцятої статті 18 Закону протягом одного робочого дня після прийняття рішення за результатами розгляду скарги орган оскарження в електронній системі закупівель надає інформацію про резолютивну частину рішення та протягом трьох робочих днів з дня його прийняття розміщує рішення в електронній системі закупівель. Рішення за результатами розгляду скарги відразу після розміщення в електронній системі автоматично оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу і надсилається суб’єкту оскарження та замовнику.
26.09.2016 11:31:59
1. На даний час відсутній Порядок проведення АМКУ засідань щодо оскаржень процедур закупівель в порядку статті 18 Закону України "Про публічні закупівлі". Відповідно не визначені при цьому:
- права та обовязки Замовників та Учасників;
- порядок долучення додаткових доказів;
- причини та підстави перенесення або відкладення засідань;
- можливість надавати пояснення, задавати питання іншій стороні, подавати заяви, клопотання під час засідання колегії;
- тощо. 
Чи є проект такого Порядку. Якщо ні, то чи передбачається його розроблення та введення в дію ?

2. Відсутня можливість оскарження переговорної процедури, адже потенційні Учасники, які вважають, що їх права та законні інтереси порушені або які також бажали б прийняти участь у певній переговорній процедури та запропонувати економічно вигіднішу ціну, дізнаються про її проведення вже після опублікування в електронній системі результату її проведення з визнаним вже Переможцем та не мають можливість в електронному вигляді відповідно до статті 18 Закону України "Про публічні закупівлі" подати скаргу на дії Замовника, наприклад, в разі проведення Замовником переговорної процедури без законних на те підстав. Яким чином потенційний Учасник переговорної процедури, який дізнався про її проведення лише по факту викладення в електронній системі закупівель Замовником звіту та контракту, може повідомити про безпідставно незаконно проведену переговорну процедуру закупівлі державні органи та які саме органи ? Які дії повинні здійснити такі органи ?

3. Дуже просимо розробити та розмістити на сайті АМКУ реєстр прийнятих рішень АМКУ у сфері публічних закупівель. Шось на кшталт реєстру рішень, який існує у сфері проведення державних закупівель розміщений на сайті АМКУ. Це дуже зручно скаржникам для пошуку подібних рішень АМКУ та зясування наявної практики.

4. В звязку з тим, що АМКУ дуже часто, порушуючи ч.11 ст.18 ЗУ "Про публічні закупівлі" не надсилає суб’єкту оскарження та замовнику рішення за результатами розгляду скарги та протягом одного робочого дня після прийняття рішення за результатами розгляду скарги орган оскарження в електронній системі закупівель не надає інформацію про резолютивну частину рішення, просимо здійснювати жорсткий контроль за даними діями АМКУ та встановити відповідальність посадових осіб АМКУ за порушення вказаної норми.

5. З метою отримання оперативної та законодавчо обгрунтованої інформації субєктами господарювання та в звязку з недосконалістю та наявністю прогалин у нормах чинного законодавства у сфері закупівель, просимо сайт АМКУ доповнити розділом "запитання-відповіді", який надасть можливість суб'єктам господарювання ставити питання й отримувати відповіді онлайн та вільний доступ до заданих питань та отриманих відповідей всіх бажаючих.

Будемо дуже вдячні за відповіді !
Сергію, дякую Вам за такі змістовні запитання!
Відповідатиму по черзі.
1. Постійно діюча адміністративна колегія діє виключно та на підставі діючого законодавства та не виходить за його межі. На сьогодні те, що зазначено у вашому запитанні, законом не передбачено. Можу запропонувати вам звернутись до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, як Уповноваженого органу у відповідності до закону. 
2. У відповідності до статті Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури у строк не раніше ніж через 10 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури. Саме цей час і є строком для можливості оскарження переговорної процедури. Але розуміючи проблематику піднятого питання, разом із МЕРТ плануємо готувати зміни до Закону. 
3. На сьогоднішній день ст..18 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що рішення за результатами розгляду скарги відразу після розміщення в електронній системі автоматично оприлюднюється на веб-порталі Уповноважного органу. Інша форма публікацій законом не передбачена.
4. Я дякую Вам за запитання, але я є членом Колегії більше року і мені не відомі факти щодо «дуже частого» порушення. Були випадки, коли рішення не було своєчасно опубліковане з технічних причин – збою в роботі системи. Загалом же рішення, які приймаються колегією, публікуються в системі ProZorro в строки, передбачені чинним законодавством.  
5. Законом України «Про публічні закупівлі» не передбачено надання роз’янень щодо застосування зазначеного закону, такими повноваженнями наділений Уповноважений орган – Міністерство економічного розвитку та торгівлі України. Якщо провести аналогію з судовою системою, то Ви піднімаєте питання надання можливості суб’єктам на отримання онлайн-відповіді судді на питання щодо підготовки та подання позовів чи розгляду судових справ. Саме такі інтернет-конференції, які ми поводимо за власної ініціативи, є кроком на зустріч суб’єктам задля роз’яснення та допомоги в найпоширеніших проблемних питань закупівель.
26.09.2016 11:43:13
Доброго дня, пані Світлано!

Якщо в ході розгляду скарги колегія АМКУ дізнається про факти зловживань та/або змови та/або узгоджених дій та/або суттєвого завищення цін на товари (особливо якщо ціни на певні товари підлягають державному врегулюванню) - як має діяти АМКУ? Ініціювати самостійно розслідування по цих фактах? 
Чи не реагувати на такі факти взагалі, а розглядати лише питання оскарження? І що тоді має бути підставою для початку розслідування? 

Дякую!
Щодо суттєвого завищення цін – це поза межами компетенції Колегії, оскільки під час розгляду скарги Колегія приймає рішення на підставі й в межах одержаної за скаргою інформації та інформації, розміщеній в електронній системі закупівель. Колегія не має повноважень робити аналіз ринкової або якоїсь іншої вартості тієї чи іншої закупівлі. Очікувана вартість закупівлі належить до компетенції замовника, а замовник під час проведення тендеру виходить з вартості пропозицій, які були надані учасниками, за виключенням, якщо між ними не було змови. В такому випадку такі дії є предметом розслідування Антимонопольним комітетом, а не колегією. Загальний нагляд за дотримання законодавства у сфері публічних закупівель під час здійснення тендерних процедур здійснює Державна аудиторська служба України, а Колегія є «квазі»-судом. У випадках, коли під час розгляду скарг, у Колегії є достатні підстави вбачати ознаки змови, вона звертається до Антимонопольному комітету України. Також із відповідною заявою про ознаки змови може звернутися суб’єкт господарювання. Розслідування справ щодо анти конкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів відноситься до компетенції АМКУ, у відповідності до Закону України «Про захист економічної конкуренції». Постійно діюча адміністративна колегія з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель керується Законом України «Про публічні закупівлі» і є окремо створеним органом для розгляду скарг.
26.09.2016 11:51:09
Добрий день ! Скаржник подав скаргу до АМКУ в порядку статті 18 Закону України "ПРо публічні закупівлі", проте внаслідок недодержання вимог до самої скарги (наприклад не сплачено 5 000 грн., заява не відповідає вимогам статті 18, тощо), АМКУ прийняв рішення про про відмову у відкритті провадження. Проте факти зазначені в самій скарзі мають достатні підстави вважати про наявність порушень законодаства у сфері закупівель Замовником. Які дії в цій ситуації АМКУ ? Ця скарга залишиться без розгляду по самому факту та ляже "мертвим грузом" в архів АМКУ чи будуть здійснені якісь дії щодо перевірки фактів зазначених в скарзі АМКУ чи його теирторіальним відділом ?
Станіславе, для можливості розгляду скарги по суті обов’язковою умовою є здійснення оплати за її розгляд. У випадку відсутності оплати, скарга залишається без розгляду, у відповідності до ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі». Коли скарга подана належним чином, колегія має можливість розглядати як факти, зазначені в ній, так і пояснення замовника. Тому дуже важливо витримувати процедуру подачі скарги, щоб мати можливість захистити свої права.
26.09.2016 12:16:51
Как минимум три сети АЗС в Украине устанавливают абсолютно одинаковые цены на топливо.ВОГ, ОККО и Сокар. Имея, зачастую, разную себестоимость и структуру затрат.  Синхронно поднимают и опускают цены. Я не помню ни одного серьезного расследования АМК на предмет сговора сетевых операторов АЗС. Очевидно, что он присутствует. Эта ситуация приводит к необоснованно высоким ценам на АЗС в периоды снижения мировых и оптовых цен на топливо, когда операторы очевидно, договариваются не понижать розничную цен, и так же необоснованно высоким ценам при повышении мировых и оптовых цен, когда, очевидно, операторы имея остатки топлива по низким ценам, договариваются повышать необоснованно цены на АЗС. Консультации на эту тему может дать любой эксперт по топливному рынку. Вопрос планирует ли АМК что либо делать в данном направлении для защиты интересов граждан Украины? Что и когда?
Дякую за запитання, Олексію! Ваше запитання не відноситься до роботи адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, а відноситься до компетенції Антимонопольного комітету України. Але я підготувала інформацію на Ваше запитання і сподіваюся, що відповідь буде вичерпною.
Український ринок нафтопродуктів на 80 % складається з імпортованих нафтопродуктів. В Україну пальне імпортує близько 140 імпортерів. Найбільшими імпортерами є ТОВ «ВОГ Рітейл», ТОВ «БНК-Україна», ПП «ОККО-Бізнес Контракт», ПАТ «Укртатнафта», ТОВ «Західна нафтогазова компанія» (ТОВ «ЗНК»). Близько 20 % бензинів та дизельного пального, що реалізується в Україні, виробляється на потужностях ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) та ПАТ Укргазвидобування» (ГПУ Шебелинкагазвидобування). Роздрібна торгівля бензинами та дизельним пальним в Україні здійснюється через близько 6 400 АЗС. При цьому, учасників ринків роздрібної торгівлі нафтопродуктами умовно можна розділити на три групи:
1.	Оператори ринку, які реалізують імпортоване пальне: 
суб’єкти: ПІІ «Амік Україна» (бренд Аmic), ПП «ОККО нафтопродукт» (бренд ОККО), ТОВ «ВОГ Рітейл» (бренд WOG), ТОВ «Альянс Холдинг» (бренд SHELL), ТОВ «СОКАР ПЕТРОЛЕУМ» (бренд «SOCAR»). Кількість АЗС - понад 1200 АЗС, частка в загальному обсязі роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами - орієнтовно 45 %.
2.	Оператори ринку, які реалізують пальне переважно вітчизняного виробництва.
Суб’єкти: ПАТ «Укрнафта» (бренди Укрнафта, Sentosa Oil), ТОВ «НАТЕЛЬ» (бренд АВIАС плюс), ТОВ «НК ЗАПОРІЖНАФТОПРОДУКТ» (бренди ЗНП, ANP, УКРНАФТА, АВIАС плюс) тощо. Кількість АЗС - понад 1500, частка в загальному обсязі роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами - орієнтовно 30 %.
3.	Інші оператори ринку, які не мають розгалуженої мережі АЗС.
Кількість АЗС - близько 3700, частка в загальному обсязі роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктам - орієнтовно 25 %.
  Органами Комітету здійснюється постійний моніторинг ситуації на ринках світлих нафтопродуктів. Згідно з інформацією операторів ринку та експертів, об’єктивними факторами, що впливають на формування роздрібних цін на моторні бензини та дизельне пальне, є: 
•	ціни на нафтопродукти на європейських ринках за котируваннями Platts, закупівельні ціни нафтопродуктів; 
•	податкове навантаження, що діє в Україні (зокрема, акциз розмір якого був незмінним протягом 2015; податок на роздрібну реалізацію та ПДВ); 
•	курс долара США і євро; 
•	торговельна надбавка (маржа), яка є достатньою для покриття обґрунтованих витрат та отримання прибутку.

Протягом січня-вересня 2016 року ціни на сиру нафту мали тенденцію до зростання (25%). Станом на 04.01.2016 ціни на сиру нафту становила 36,5 доларів США за барель, 14.09.2016 - 45,93 доларів США за барель. Котирування Platt’s на бензин марки А-95 та дизельне пальне протягом зазначеного періоду також засвідчили тенденцію до зростання. Таке зростання становило: на бензин марки А-95: 5,87 %, ДП- 27 %. Так, зокрема, станом на 04.01.2016 котирування Platt’s на бензин марки А-95 складали 443 долари США за тонну, станом на 14.09.2016 – 469 долари США за тонну. Котирування Platt’s на дизельне пальне складали 319 доларів США за тонну та 407 долари США за тонну відповідно. Протягом січня-вересня 2016 року на АЗС суб’єктів господарювання, які працюють під брендами WOG, OKKO, Shell, SOCAR, Параллель, Аmic роздрібні ціни на бензин марки А-95 зросли на 9-14%.
Станом на 04.01.2016 роздрібні ціни на бензин марки А-95 становили: 20,99 грн/л у WOG, OKKO, Shell, SOCAR, Паралель та 18,45 грн/л у Аmic.
Станом на 15.09.2016 роздрібні ціни на бензин марки А-95 становили: 23,99 грн/л у WOG, OKKO, SOCAR, 23,79 грн/л у Shell та 22,99 грн/л у Аmic.
Протягом січня-серпня 2016 року на АЗС суб’єктів господарювання, які працюють під брендами WOG, OKKO, Shell, SOCAR, Паралель роздрібні ціни на ДП зросли в середньому на 14-20%.
Станом на 04.01.2016 роздрібні ціни на дизельне пальне становили: 17,49 грн/л у WOG, OKKO, Shell, SOCAR, Паралель, 17,99 грн/л у SOCAR, 15,89 грн/л у Аmic.
Станом на 15.09.2016 роздрібні ціни на дизельне пальне становили: 20,99 грн/л у WOG, OKKO, SOCAR, 20,79 грн/л у Shell, 19,99 грн/л у Аmic.
Станом на 15.09.2016 роздрібні ціни у операторів ринку, які реалізують пальне переважно вітчизняного виробництва, зокрема, під брендами Укранфта, Sentosa Oil, АВIАС плюс збільшились на бензин марки А-95 на 3 грн/л та на ДП-2 грн/л порівняно з 04.01.2016.
Справа про антиконкурентні узгоджені дії на ринках роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами.
Відповідачі: ТОВ «Золотий екватор», ТОВ «ВОГ Рітейл», ПП «Окко нафтопродукт», ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «СОКАР ПЕТРОЛЕУМ», ТОВ «Паралель – М ЛТД», ПІІ «АМІК Україна» (до 08.05.2015 ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна»). 
Обставини справи, підстави для порушення: Протягом січня 2013 року – січня 2016 року відповідачі одночасно або майже одночасно (з інтервалом у декілька днів) змінювали (підвищували або зменшували) роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 та дизельного пального шляхом зазначення цих цін на однаковому рівні на інформаційних табло АЗС.
Попередні висновки АМКУ: Протягом січня 2013 року – січня 2016 року (включно) відповідачі одночасно або майже одночасно (з інтервалом у декілька днів) змінювали (підвищували або зменшували) роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 шляхом зазначення цін на однаковому рівні на інформаційних табло АЗС. Проведений Комітетом аналіз ситуації на ринку засвідчив про відсутність об’єктивних причин для таких дій.Зокрема, значення коефіцієнтів кореляції, розрахованих для рядів даних роздрібних цін на бензини марки А-95 та дизельне пальне, що встановлювалися суб’єктами господарювання на інформаційних табло свідчать про взаємозалежність цінових траєкторій суб’єктів господарювання і є ознакою їх повної схожості. При цьому, від 20 до 80 відсотків від загального обсягу нафтопродуктів реалізовувалося відповідачами за цінами, нижчими від цін, зазначених на інформаційних табло, відповідно до існуючих програм лояльності, акцій тощо. У той же час, остаточна роздрібна ціна бензину марки А-95 та дизельного пального (з урахуванням знижок) не є загальнодоступною, відкритою та прогнозованою для споживачів. Таким чином, відповідачі, встановлюючи та підтримуючи на інформаційних табло на АЗС роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 та дизельного пального на однаковому рівні, реалізуючи при цьому частину пального за цінами, які є нижчими від цін, зазначених на інформаційних табло, фактично уникають відкритої цінової конкуренції між собою. Такі дії призводять до усунення цінової конкуренції між ними, спонукає інших учасників ринків до встановлення своїх роздрібних цін на необґрунтованому рівні та як наслідок, до зниження ступеня конкуренції на ринку в цілому. Такі дії містять ознаки порушення, передбаченого пунктом 1 статті 50 та частиною третьою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів.
Процесуальні дії АМКУ.
На засіданні Комітету 18 серпня 2016 року розпочато розгляд зазначеної справи. Під час засідань 18, 19 та 22 серпня 2016 року було заслухано пояснення та заперечення відповідачів щодо попередніх висновків за результатами розгляду справи. Під час засідань вказані суб’єкти господарювання зазначили про існування факторів, які на їх думку, стримують розвиток конкуренції на ринках нафти і нафтопродуктів або призводять до її спотворення. 6 вересня 2016 року запрошені на засідання Комітету представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної фіскальної служба України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Всеукраїнської громадської організації «Союз споживачів України» погодились з існуванням факторів, які негативно впливають на ринок нафтопродуктів, та необхідністю їх врегулювання. В ході засідання учасники ринку виступили з ініціативою розробити у місячний термін правила професійної етики на ринках роздрібної торгівлі пальним, Антимонопольний комітет України у свою чергу протягом зазначеного терміну підготує відповідним органам влади пропозиції щодо вжиття заходів для усунення факторів, які створюють передумови для порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринках нафтопродуктів. У зв’язку із зазначеним, на засіданні Комітету оголосили про перерву у розгляді справи до 18 жовтня 2016 року. 
У випадку прийняття АМКУ рішення про визнання в діях ТОВ «Золотий екватор», ТОВ «ВОГ Рітейл», ПП «Окко нафтопродукт», ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «СОКАР ПЕТРОЛЕУМ», ТОВ «Паралель – М ЛТД», ПІІ «АМІК Україна» (до 08.05.2015 ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна») порушення законодавства про захист економічної конкуренції, на відповідачів накладаються штрафні санкції у розмірі до 10 % доходу та вжиття заходів щодо припинення порушення та встановлення роздрібних цін на світлі нафтопродукти на економічно обґрунтованому рівні.


Я дуже вдячна всім за запитання. Насправді ваші запитання дали мені розуміння того, які запити у громадськості на сьогоднішній день стосовно публічних закупівель. Я буду планувати регулярні зустрічі в такому форматі і по можливості консультувати вас з нагальних питань.