ПРЕСС-ЦЕНТР
USD: 26.96 27.39  EUR: 33.30 33.96 

Лілія Гриневич

13 червня о 14:00 Міністр освіти і науки Лілія Гриневич дасть онлайн- інтерв'ю порталу liga.net.

Захід відбудеться в Пресс-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23).

В ході інтерв'ю пані міністр відповість також на найбільш цікаві запитання читачів порталу.

Лілія Михайлівна Гриневич

• Народилася 13 травня 1965 року у Львові в сім'ї вчителів.
• Має дві вищі освіти: біохімік-викладач (ЛДУ ім.Франка, 1989) та економіст-менеджер (Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів при ЛПІ, 1993).
• Кандидат педагогічних наук. Тема дисертації: "Тенденції децентралізації управління освітою в сучасній Польщі (2005)."
• У системі освіти працювала на посадах учителя, заступника директора, директора школи, викладача вишів, директора Українського центру оцінювання якості освіти, начальника управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації. Стажувалася у Варшавському і Колумбійському університетах.
• Створювала систему зовнішнього незалежного оцінювання в Україні (ЗНО) і була першим директором Українського центру оцінювання якості освіти (2006).
• Очолювала Головне управління освіти і науки КМДА (2006-2009).
• Обиралася народним депутатом України VII та VIII скликань. У Верховній Раді очолювала Комітет з питань науки та освіти (2012-2016). Під її керівництвом були розроблені й ухвалені парламентом Закони України "Про вищу освіту", "Про наукову та науково-технічну діяльність", розроблений і підготовлений до розгляду Верховною Радою проект закону "Про освіту", інші законопроекти у сфері освіти і науки.
• 14 квітня 2016 обрана Міністром освіти і науки України.
• Заміжня, має доньку, сина та двох онучок.

Приєднуйтесь до нашої розмови і ставте свої запитання!
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
13.06.2017 12:25:15
Вчора виповнилося 2 роки, як Національний авіаційний університет працює без обраного ректора. В одному зі своїх інтерв'ю Ви сказали:"НАУ колошматить, тому що в ньому борються між собою різні групи впливу, які пов’язані з земельними ділянками, майном університету і т.і. І в таких умовах, коли відбувається оця війна між кланами, неможливо провести вибори."
1.Чи можете Ви назвати прізвища осіб, що входять до тих "кланів" і "колошматять" згаданий університет? 
2. Назвіть норму Закону "Про вищу освіту", що дозволяє Міністерству не оголошувоти вибори ректора у вищому навчальному закладі?
13.06.2017 12:39:36
Добрий день!  Скільки на сьогоднішній день освітніх округів в Україні та опорних шкіл? Розкажіть про проблеми які є в регіонах по створенню опорних шкіл? Як має здійснюватись професійне самовизнаяення старшокласникав умовах розбудови Нової української школи? Окресліть Ваше баченя.
Пані Ліліє, чи підтримуєте ви ідею введення тимчасового мораторію на захисти дисертацій за соціально-гуманітарними, медичними, правовими науками, в який найбільша питома вага  плагіату, оскільки не діють інституційні запобіжники - спецради та експертні ради не виконують покладені на них повноваження щодо контролю, з 27 липня 2016 року відмінено механізм позбавлення наукових ступенів, НАЗЯВО не працює та, імовірно, не запрацює до кінця року? Крім того, навіть якщо запрацює, то на розробку та затвердження відповідної нормативної бази треба буде ще близько року. У цій ситуації ви, як головний розпорядник бюджетних коштів несете відповідальність за їх нецільове використання, зокрема на виплату доплат викритим плагіаторам. Щорічні втрати бюджету від оплати пожиттєвих рент плагіаторам группа "Дисергейт" оцінює у розмірі 4 млрд. грн., що у 1,5 рази більше, ніж фінансування Національної академії наук України.
13.06.2017 12:56:19
Чи усвідомлюєте Ви те , що "нове керівництво" галуззю освіти в ОТГ абсолютно руйнує всю освітяньську структуру, утворючи феодальні князівства, зводить власні рахунки , звільняючи та  пресуючи людей, особливо профісіоналів своєї справи? Працюють за старими методами, по ддзвінку влаштовують та звільняють людей, здійснють неправомірні перевірки у школах. задумайтесь, що з утворенням ОТГ, ми рухаємося в зворотньому напрямку.
   Чи не вважєте Ви за доцільне у новому Законі "Про освіту" прописати чітке обмеження повноважень "горе керівників" освітньої галузі ОТГ? За надання освітніх послуг несе відповідальність державний орган управління освітою !!!
13.06.2017 13:23:28
Добрый день. Вы не хотели бы отчитаться открыто сколько денег было потрачено на создание новой базы ЄДЕБО, прочитать отзывы об этой базе и сразу подать в отставку?
Шановна Ліліє Михайлівно!

1) Чи обговорював з Вами В'ячеслав Кириленко питання докторської дисертації сврєї дружини Катерини перед тим, як було проведено засідання спецради на чолі з С. Ніколаєнком, де Ви були присутньою, і де було відмічено, що "дисертація" пані Катерини є гідною?

2) В КНУКіМ студентів змушують вчитися за підручником дружини Кириленка, який на 95% є плагіатом. То чи не хочете Ви якось врятувати студентів від заучування плагіату, чи Вам це байдуже???

(джерело: https://dt.ua/UKRAINE/v-knukim-studentiv-zmushuyut-vchitisya-za-pidruchnikom-druzhini-kirilenka-yakiy-na-95-ye-plagiatom-profesor-212133_.html)
13.06.2017 13:42:40
Добрый день. г.Харьков. Мой сын учится во втором классе обычной школы. Все ремонты оплачивают родители учащихся. Руководство школы утверждает, что школе выделяются средства только на зп учителям и для оплаты коммунальных услуг, и на ремонты крыш. Ремонты в классах, замена окон, пола, должны оплачивать родители. Неужели нет финансирования государством таких ремонтов??? За ремонт пола в классе, насчитали 18т грн. Такие деньги для многих "неподъемны".
13.06.2017 14:37:03
Останні дні всі навчальні заклади України буквально "киплять" на фейсбуку від кривого та недолугого функціоналу нової ЄДЕБО. Чому МОН не відповідає на зауваження користувачів ЄДЕБО? Чи Ви не бачите цієї проблеми?
13.06.2017 14:51:09
Доброго дня, Лілія Михайлівна!

Вчора вузи отримали можливість оцінити нову програму для 
ЄДЕБО.

Вищі навчальні заклади абсолютно всі негативно оцінюють її якість.

Перелік проблемних питань

https://www.facebook.com/groups/284339708674108/permalink/302681733506572/

Питання: чи нема загрози для своєчасної видачі випускних документів в вузах? чи нема загрози для системи широкого конкурсу під час приймальної кампанії 2017? коли запрацює оновлена ЄДЕБО?
13.06.2017 14:56:50
Завтра буде працювати ЄДЕБО для замовлення дипломів?
Страницы: 1  2