27.29 30.94
Гендиректор
Завершено
Інтернет-конференція

04.

07

Гендиректор "НИБУЛОН": на каждом шагу - попытки дискредитации

На порталі ЛІГА.net відбулась інтернет-конференція генерального директора компанії "НІБУЛОН" , Героя України Олексія Вадатурського. Питань надійшло дуже багато, тому під час прямого ефіру керівник "НІБУЛОНу" надав відповідь на майже 40 питань. Решта була прокоментована ним вже по поверненню в Миколаїв. Детальніше читайте на сайті www.nibulon.com

Останнім часом навколо компанії "НІБУЛОН" розповсюджується багато чуток про нібито монополізацію ринку, незадовільний фінансовий стан, мінімізацію податків, наявність офшорних підприємств та ін. Як саме йдуть справи у компанії розповів мажоритарний власник та незмінний керівник компанії Олексій Вадатурський.

Про партнерство з Єгиптом та реалізацію інвестиційних проектів в Україні

Наша компанія є сталим партнером країни Єгипет з постачання українського збіжжя. За останні 10-12 років ми поставили в Єгипет більше 12 млн тонн збіжжя, брали участь в державних тендерах на поставку високоякісної української пшениці. Тому це не просто спонтанна співпраця, ми займаємо досить суттєву долю ринку в країні Єгипет з постачання і забезпечуємо продовольчу безпеку.

6 грудня 2017 року в Каїрі у присутності багатьох міністрів, високопосадовців, керівників країни підписано Меморандум з FAO про співпрацю з передачі кращого досвіду, набутого нашою приватною компанією, на єгипетський ринок. До і після цього у нас було багато зустрічей з вищим керівництвом країни, багатьма міністрами України, пішли інтенсивні взаємні бізнесові делегації з вивчення цієї проблеми, створені координаційні ради при Vіністрі постачання та внутрішньої торгівлі Єгипту і у нас в компанії.

Що планується? До кінця вересня або в жовтні ми підпишемо уже Меморандум з вищим керівництвом країни щодо інвестування в економіку Єгипту інвестицій для розбудови інфраструктури Єгипту.

Що цим передбачено? Передбачено будівництво серії самохідних суден, не барж, а самохідних суден ємністю по 2 тис. тонн. Буде можливість нам займатися реконструкцією і технічним переоснащенням нинішніх елеваторних місткостей країни Єгипет та будівництвом нових.

Жодним чином не ставиться питання, що ми виходимо з ринку України. Буде створено окремо наше підприємство, яке буде мати доступ до кредитних ресурсів, буде згідно з нашим планом розвитку розвиватися там. І це в жодному разі не за рахунок України, не за рахунок економіки України, не за рахунок доходів, які отримала компанія в Україні. Нас підтримують у цьому міжнародні фінансові інститути.

Про відродження судноплавства (Дніпро, Дунай, Дністр, Десна, Південний Буг)

В Україні було 4,5 тис. км судноплавних річок, на яких курсували судна різного класу. Сьогодні 1500 км, тобто мінус 3000 км. Можна сказати десь 100 кілометрів за рік у нас зникає (судноплавних) річок.

Наприклад, в річці Південний Буг пропала глибина з 2,90 м до 1,65 м. Для того щоб прокопати річку Південний Буг, ми п'ять років отримували 47 дозволів. Ми виконали за власні кошти днопоглиблення і відновили судноплавство по Південному Бузі на ділянці 134 км. Ми вже навіть мільйон тонн вантажів перевезли цією річкою. Тепер кожний рік ми будемо розвантажувати автомобільні шляхи на більше 700-800 тисяч тонн вантажів. Ми відновили судноплавство, річка перестала зараз заростати, перестала цвісти і замулюватися.

Десна. Було більше 510 км судноплавних шляхів. Сьогодні вона несудноплавна, будь-які переміщення суден відсутні. На одному з форумів, що організовувався посольством Нідерландів в Україні, за участі міністрів, представників бізнесу, я виступив з такою ініціативою: я готовий виконати ці роботи (днопоглиблення) на Десні. Але буквально через місяць міністр (інфраструктури) сказав, що ми (держава) це зробимо за власні кошти. У даному випадку я, як людина бізнесу, розумію, що якщо Міністерство і міністр говорить, що він зробить це за державні кошти, то навіщо мені п'ять років (як це було з Південним Бугом) знову добиватися, щоб виконувати ці роботи. Ми могли б виконувати ці роботи при нормальному конструктивному підході державних можновладців до нашої компанії. Тим більше колосальні кошти, мільярди, викидаються нашим Міністерством інфраструктури на виконання днопоглиблювальних робіт будь-де, але не на річках. Ми не знімаємо цю тему, ми знаємо, де будувати підприємства на Десні, ми знаємо, якими суднами там ходити, ми готові технічно це робити. Але для цього потрібні спільні зусилля центральних і місцевих органів влади і нас.

Складна ситуація сьогодні і по Дніпру. Дніпро розливається, розмивається, міліє, заростає, судноплавство втрачається. 6,5 мільйонів жителів живуть безпосередньо на берегах Дніпра, 10 тисяч підприємств знаходиться безпосередньо на Дніпрі, близько 30 мільйонів жителів України п'ють воду із Дніпра. Ми збудували потужну днопоглиблювальну техніку, машину, яка може і скельні породи ґрунтів розробляти на глибині до 15 м. Такі технічні можливості є в єдиній компанії в Україні – в нас. І ми технічно готові виконати ці роботи. І сьогодні в першу чергу цим треба займатись. Але цією проблемою в Україні не займається ніхто, жоден центральний орган влади. Сьогодні міністри піаряться, нічого в цьому плані не роблять.

Чому сьогодні судноплавство відсутнє на річках? Тому що воно економічно невигідно на річках, воно збиткове.

Про автошляхи

Нас звинувачують у тому, що наш автомобільний транспорт розбиває всі автомобільні шляхи в Україні. Я хочу відповісти так, у страху дуже великі очі. У нашій компанії менше 100 автомобілів. Коли в Україні півмільйона таких вантажівок. Наша, можливо, вина в тому, що ми пишемо на наших нових автомобілях (логотип) "НІБУЛОН". А "НІБУЛОН" знають всі. Іноземні компанії знають мало.

У мене є статистика: близько 100 автомобілів наших проїхали через вагові комплекси, неочікувані перевірки, жодного разу не було зафіксовано перевищення ваги в наших автомобілях. Всі наші партнери знають, що коли ми виконуємо послуги, то вантажимо вантажі так як потрібно відповідно до встановлених законодавством норм. Але, коли комусь потрібно написати якийсь негатив про компанію, то якраз ця тема і піднімається.

Ми єдина компанія, яка зацікавлена розвантажити автомобільні шляхи від взагалі всіх зернових потоків. І ми поставили собі за ціль, що ми розвантажимо автомобільні шляхи уже через рік, а буквально вчора ми перевезли річками 2,5 млн тонн вантажів. Через два роки ми перевеземо 4 мільйона тонн.

У нас було декілька пропозицій (для вирішення проблеми руйнування доріг в Миколаєві). У 2016 році Міністр інфраструктури запросив мене з мером (Миколаєва) до себе на зустріч. Я показав йому проект, напрацювання як зробити так, щоб вантажівки не заїжджали в місто, а об’їжджали місто, і зробити паромну переправу. Ми готові. Це реальні такі поштовхи для економіки міста Миколаєва: 1) завантажити суднобудівні заводи на декілька років; 2) дати будівельниками роботу; 3) місцеві органи влади могли б отримувати додаткові доходи від створення такої паромної переправи; 4) зняти будь-які екологічні проблеми в місті Миколаєві від засилля автомобільного транспорту. І ми пропонували і голові ОДА, і міському голові, збудувати підприємство, як з правої, так і лівої сторони Південного Бугу, для того щоб взагалі автомобільний транспорт як з боку Миколаївського району, так і з боку Новоодеського району не заїжджав в місто Миколаїв. На превеликий жаль, ці напрацювання залишилися без уваги.

Є інший вдалий приклад вирішення цієї ситуації в Запорізькій області. Раніше усі потоки на Миколаїв зерна з Дніпропетровської і Запорізької областей були неорганізовані - на 500-600 км. При підтримці Запорізької ОДА і особисто Костянтина Бриля, ми зробили все, щоб автомобілі на Миколаїв і Одесу не йшли через Херсонську область зі збіжжям із Запорізької області. Ми збудували три (річкових) підприємства і збудуємо ще два в Дніпропетровській області, в Мар’янському, і в Тернівці Запорізької області. Ми зробили все, щоб були локальні перевезення вантажів були на відстані не більше 80-100 кілометрів і не потрібно буде (використовувати) великі вантажівки. Достатньо середньотоннажних і в меншій кількості. Це економія для аграрного сектору на одній тонні до 500 грн, додатковий дохід. І більше 3,6 мільярдів буде економія для державного бюджету на ремонті цих автомобільних шляхів.

Про наглядову раду та прийняття управлінських рішень

Члени наглядової ради компанії в режимі онлайн отримують всю необхідну від нас інформацію, кожний за своїм напрямком, мають доступ до будь-якого нашого спеціаліста, до будь-якої звітності. Щомісяця ми збираємось, звітуємо, плануємо свою діяльність. Це досвідчені люди, які можуть і порадити, і підказати правильно чи неправильно ми плануємо ту чи іншу роботу.

Питання, щодо одноосібного прийняття рішення. У нашій компанії 10 різних комітетів (комітет по ризикам, по ціноутворенню, комітет по біржовим операціям, по будівництву, комітет по якості сільгосппродукції і т. п.). Тобто у нас багато колегіальних органів. На системній основі збираються групи спеціалістів і обговорюють стратегію щодо того чи іншого питання. Питання обговорюються і без генерального директора. Так, коли є можливість, я присутній на цих нарадах. У мене, як і повинно бути у людини, яка відповідає за стан в цілому на підприємстві, єдине право - накласти вето (заблокувати або підтримати те чи інше рішення).

Про роботу іноземних підрозділів, громадянство та питання офшорів

Я українець, маю тільки один паспорт громадянина України. Я мешкаю в Україні і крапка. Я, як громадянин України, створив підприємства в Нідерландах і у Швейцарії під назвами Nibulon S.A і Nibulon Trading B.V. У нас не було іншого шляху витримувати конкуренцію з транснаціональними компаніями, які мають дешеве фінансування, співпрацюють з першокласними фінансовими інститутами, прийшли в Україну займатися тим, чим і ми займаємося. Тому ми повинні були зробити рух назустріч та створити підприємство у Швейцарії і Нідерландах. Компанії ми створили по ліцензії Національного банку України згідно із законодавством цих країн і звітуємо на регулярній основі перед національним банком України.

За 5 років в Україні наша компанія сплатила 1,8 млрд грн податків і зборів, натомість сума сплачених податків наших підрозділів, які працюють у європейських країнах (Швейцарії і Нідерландах), в рази менша. Кожна компанія групи працює відповідно до законодавства країни, резидентом якої вона є. Ціноутворення при постачанні сільськогосподарської продукції на експорт відбувається із чітким дотриманням "Принципу на відстані витягнутої руки" згідно із законодавчими вимогами та правилами трансфертного ціноутворення.

Девід Кларк, який був керівником швейцарського підприємства, в історії своїй мав справу з російським бізнесом – допоміг відкрити підприємство в Швейцарії, задовго до того, як ми створили підприємство в Швейцарії. Коли ми дізналися за цю ситуацію, а це репутаційні ризики для нас, ми офіційно його звільнили. Дякую Девіду Кларку, що він зрозумів нас.

Мені доводиться часто виїжджати за кордон, щоб зустрічатися з іноземними партнерами по бізнесу і контролювати діяльність наших двох компаній. Раніше кожні три місяці мені потрібно було отримувати швейцарську візу, тепер один раз на рік. Людині, яка є власником підприємства і розпорядником фінансів, Швейцарія дає право на проживання, право на відвідування, безвізового відвідування цього підприємства в цій країні. Тому в мене таке право є, щоб можна було у будь-який момент виїхати, провести перемовини з будь-якими партнерами по бізнесу і т. п. Але я громадянин України, маю паспорт України, не є громадянином Швейцарії, в мене немає паспорта Швейцарії, я по статусу не громадянин Швейцарії.

Про ринок землі

Я за ринок землі, і щоб раз і назавжди зняти цю проблему і дати можливість власникам землі скористатися своїм правом розпорядитися землею на свій розсуд. Люди старіють, люди хочуть поділитися своєю власністю з дітьми, хочуть розпорядитися при житті і я цілком на їх стороні. Тому ми за зняття мораторію на продаж землі.

Ми повинні розуміти, що Верховною Радою, центральними органами влади робиться для того, щоб за участю бізнеса, громадськості, власників, представників різних асоціацій зробити так щоб, в нас не було чергової війни на внутрішньому ринку, щоб не було рейдерського захоплення, щоб сьогодні власник землі не її втратив і щоб під виглядом підробки якихось документів власники землі не позбулися її. У нас є десятки випадків, коли під егідою нечесних голів райдержадміністрації видаються нові державні акти при наявності живих землевласників. Ми вимушені звертатися по цьому питанню і до центральних органів влади, до місцевих обласних державних органів влади, щоб ставити на місце таких людей нечесних.

Сьогодні, по великому рахунку, існує прихований ринок землі. Продається право цієї землі – одна компанія продає іншій компанії, і через певний час, люди - власники землі не зможуть відстояти своє право власності. Тому треба дуже багато нормативних актів привести до ладу, щоб ринок землі був відкритий і люди використали своє право або реалізувати землю або залишати землю, коли ціна буде на землю кращою.

Про суднобудування

Суднобудівна галузь буде в занепаді доти, поки не з'явиться необхідність будівництва суден для внутрішнього водного транспорту. А для розвитку внутрішнього водного транспорту потрібно створити умови, щоб річкові перевезення внутрішніми водними шляхами були економічно вигідними та конкурентоспроможними по відношенню до залізничного та автомобільного транспорту.

Детальніше відповідь на ці та інші питання читайте на сайті компанії "НІБУЛОН" www.nibulon.com

Гендиректор "НИБУЛОН": на каждом шагу - попытки дискредитацииГендиректор "НИБУЛОН": на каждом шагу - попытки дискредитацииГендиректор "НИБУЛОН": на каждом шагу - попытки дискредитацииГендиректор "НИБУЛОН": на каждом шагу - попытки дискредитацииГендиректор "НИБУЛОН": на каждом шагу - попытки дискредитации
Фото: Архив Пресс-центра Liga
Роздрукувати:
Надіслати:
Всі заходи Всі заходи
Замовити захід